اطلاعات تماس

تهران، بلوار آفریقا (جردن)، بالاتر از خیابان میرداماد، نبش بلوار ستاری، شماره 108
021-86080738

داستان شروع سان لیو از نقطه ای آغاز شد که عده ای ایرانی، با انگیزه فراوان و داشتن تجربه مناسب در صنعت غذا و رستوران با گردهم آوردن کارشناسان خبره و کار بی وقفه، شروع به تحقیقات برای ایجاد یک مجموعه رستوران متفاوت در ایران کردند.

تحقیقات با بررسی دقیق انواع رستوران و غذاهای مرتبط به آن ها از ایران شروع و با مطالعه رستوران های کشورهای دیگر ادامه یافت. نتایج بررسی با کارشناسان مجرب تحلیل شده و بعد از شناخت کافی از نوع تغذیه و غذاهای سلامت در دنیا و تطابق آن با ذائقه ایرانی طرح اولیه ایجاد یک رستوران متفاوت شکل گرفت. یکی از اهداف سان لیو سرو غذاهای سالم با مواد اولیه مرغوب و شرایط پخت بهتر بود در کنار این مهم، منوی متنوع از ملل مختلف با داشتن شاخصه های تازگی، سلامت واز همه مهم تر لذت بخش بودن آن ها در نظر گرفته شد.

هر روز در آشپزخانه مرکزی سان لیو مواد اولیه تازه و با کیفیت با دقت فراوان وارد مرحله تولید اولیه شده و بعد از آماده سازی با بسته بندی های بهداشتی به محل رستوران ارسال و با تجهیزات مدرن پخت جهت سرو آماده می شوند. در تمامی این مدت واحد کنترل کیفی مجموعه کلیه فعالیت ها را به دقت بررسی می نماید.

امروز به طور جدی می توانیم بگوییم که در رستوران سان لیو همه چیز برای یک میزبانی فوق العاده مهیا شده است تا همه اعضای خانواده بتوانند با خیالی آسوده از زمان سپری شده خود به طور کامل لذت ببرند.

عکس ها

نقد و بررسی کاربران

3
1395/11/25

با 2 تا از دوستامون دنیال یه رستوران می گشتیم یکی از بچه ها اینجارو پیشنهاد داد بهمون

اولین چیزی نظر منو به خودش جلب کردن رفتار خیلی خوب پرسنل بود،مثل اینکه همه کسب و کاره ها دارن متوجه میشن که این مسائل واقعا واسه مشتری مهمه

منو رو واسمون اوردن و سفارش دادیم، متاسفانه یه مقدار بیش از حد زمان برد آماده شدن سفارش.از این که بگذریم کیفیت غذا به نظر من خیلی خوب بود. برنح ایرانی ماهیچه کاملا پخته شده و بسیار خوشمزه

من در کل راظی بودم امیدوارم به همین صورت ادامه بدن.

این نظر چطور بود؟